W jakich miejscach sprawdzają się plisy i jakie posiadają zalety?

Na aranżację wnętrza składa się bardzo wiele zróżnicowanych elementów. Należą do nich również przysłony okienne. Obecnie na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza plisy, które charakteryzują się mnóstwem praktycznych zalet oraz posiadają bardzo szerokie możliwości dekoracyjne.

Funkcjonalność i prosty montaż

Chociaż plisy nie są tradycyjnymi przysłonami, korzystają z klasycznych systemów okiennych. Pozwalają na zasłanianie przeszkleń nie tylko od góry do dołu, ale również w kierunku odwrotnym. Dzięki temu roleta plisowana może osłaniać zarówno całe okno, jak i tylko jego część. Ponieważ plisy nie posiadają kasety ani innych wystających części, nie utrudniają korzystania z okien. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach wymagających częstego wietrzenia, na przykład kuchni. Rolety z harmonijką plisowaną montowane są bezpośrednio w świetle okna, dzięki czemu w celu zamocowania konstrukcji nie trzeba wykonywać żadnych nawierceń w ścianach lub na ramie. Sam montaż jest bardzo prosty i po krótkim instruktażu zazwyczaj może być przeprowadzony samodzielnie. Przysłony okienne w systemie plis ustawić można w praktycznie dowolnej konfiguracji. Takie plisy znajdziemy w sklepie Rollcenter.

Wszechstronność i praktyczność

Rolety plisowane można zastosować w niemal w każdym typie okien, bez względu na ich rozmiar lub kształt. Dlatego bardzo często spotykane są modele o niestandardowych wymiarach oraz nietypowych formach geometrycznych. Z powodzeniem sprawdzają się jako rolety dachowe lub przysłony w kształcie trójkątnym i owalnym. Plisy można również wykonać na miarę, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich do niemal każdych warunków architektonicznych. W pozycji złożonej roleta pozostaje praktycznie niewidoczna, jednak w dowolnym wybranym momencie może uwidocznić cały swój potencjał. Plisy bardzo skutecznie osłaniają pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, a jednocześnie pełnią funkcję dekoracyjną. Obecnie dostępny jest bardzo szeroki wybór kolorów i materiałów rolet, które dopasować można do indywidualnych potrzeb. Idealnie sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach wypoczynkowych, jak i użytkowych.

admin

Leave a comment