Meksykańskie piece gliniane pod lupą. Dlaczego warto na nie postawić?

piece-meksykanskie

Ucztowanie przy wolno palącym się ogniu jest znane od wieków. Trudno się dziwić – tworzy bowiem szczególną atmosferę, podczas której wspólna zabawa przy muzyce czy szczere rozmowy są rzeczą naturalną.

Od wieków znane są także pozytywne właściwości gliny, która kumuluje ciepło i szybko oddaje kalorie – te cechy doceniły niegdyś ludy meksykańskie. Co wynika z połączenia obu tych rzeczy? Odpowiedź jest prosta: meksykańskie piece gliniane!

Jakie są zalety meksykańskich pieców glinianych?

1. Trwałość. Glina jest znana ze swojej ponadprzeciętnej trwałości. To oznacza, że wykonany z niej piec meksykański będzie Ci służyć dłużej, niż myślisz.

2. Unikatowość. Meksykańskie piece gliniane są najczęściej robione ręcznie. Zyskujesz więc urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Nie znajdziesz dwóch identycznych pieców ogrodowych!

3. Odzwierciedlenie meksykańskiego ducha. Meksykańskie piece ogrodowe są charakterystyczne zdobione, zgodnie z meksykańskimi tradycjami. Możesz poczuć się, jakbyś naprawdę był w tym kraju!

4. Wielofunkcyjność. Piece meksykańskie nie tylko przygotują jedzenie i posłużą za źródło ciepła w razie potrzeby, ale także spełnią funkcję odstraszacza insektów.

5. Przystosowanie do alergików. Gliniane piece meksykańskie nie wywołują ruchu powietrza, a tym samym – ruchu cząstek kurzu. Są więc przyjazne alergikom, bo nie powodują reakcji alergicznych oraz typowych dla nich objawów.

6. Ekonomiczność. Piec tego rodzaju nie jest wyposażony w ruszt, co w tym przypadku jest plusem – drewno wypala się do końca, nie marnując się. Jego ekonomiczność objawia się również w tym, że posiada właściwości akumulacyjne – ciepło w środku utrzymuje się nawet do 12 godzin od końca jego używania.

7. Bezpieczeństwo w parze z łatwością obsługi. Meksykańskie piece gliniane to bezpieczne urządzenie, które nie zagraża Tobie i Twoim bliskim. Nie musisz mieć też rozbudowanej wiedzy dotyczącej jego użytkowania – nie jest innowacyjny pod tym względem.