Meble ogrodowe z technorattanu – zbędny wydatek czy dobra inwestycja?

meble-technorattanowe-do-ogrodu

Wybór mebli ogrodowych powinien być dobrze przemyślany. W końcu echo zakup na lata, a i meble muszą pasować wyglądem do reszty aranżacji Twojego zielonego zakątka. Dziś bierzemy pod lupę meble ogrodowe z technorattanu. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czym charakteryzuje się technorattan?

Technorattan jest syntetycznym tworzywem zainspirowanym naturalnymi włóknami rattanowymi. Meble wykonane z tego materiału sprawiają wrażenie eleganckich i stylowych. W skrócie: technorattan gwarantuje dużą wygodę podczas odpoczynku np. na fotelu, nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a ponadto jest bardzo odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i uszkodzeń mechanicznych.

Zalety mebli ogrodowych z technorattanu

Oprócz wyżej wymienionych właściwości, technorattan ma jeszcze kilka innych zalet, dzięki którymi możemy śmiało stwierdzić: to nie wydatek, to inwestycja!

  1. Są bardzo trwałe. Meble z technorattanu są w stanie śmiało przetrwać 10-15 lat – i to bez większych uszczerbków. Co więcej, można przetrzymywać je w ogrodzie przez cały rok. W zimie wystarczy jedynie zabezpieczyć je przed śniegiem.
  2. Nie sprawiają problemów z dopasowaniem do reszty pomieszczenia. Technoratattan stanowi doskonałą imitację rattanu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych ogrodach oraz wnętrzach domów.
  3. Są ekologiczne. Włókna technorattanu nadają się do recyklingu, a ich produkcja nie jest krzywdząca dla otoczenia. Śmiało możesz więc na nie postawić, jeżeli interesuje Cię dobro środowiska naturalnego i dbasz o to, by żyć w zgodzie z filozofią eko.

Meble ogrodowe z technorattanu – tanio czy drogo to wychodzi?

Istnieje powszechny pogląd, że meble z technorattanu są drogim elementem wyposażenia ogrodu i pozwolić sobie na nie mogą tylko nieliczni. Obalamy ten mit! Obecnie możesz już kupić stoły, fotele i krzesła w bardzo atrakcyjnych cenach. Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić, warto wziąć pod uwagę opcję kupna całego zestawu mebli. Ponadto masz gwarancję, że wszystkie meble wchodzące w skład zestawu są idealnie do siebie dopasowane.