Jaką patelnie beztłuszczową wybrać?

W czasach zwiększonej świadomości ludzi, coraz częściej szuka się zdrowych alternatyw dla tradycyjnych sposobów gotowania. Smażenie beztłuszczowe to świetna i prosta propozycja dla osób, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać. Przed rozpoczęciem gotowania, należy upewnić się w dwóch kwestiach – czy patelnia posiada odpowiednią powłokę non – stick, która zabezpiecza przed przywieraniem jedzenia oraz czy dana potrawa zawiera sama w sobie tłuszcz, w którym będzie się gotować.

Patelnia Ura Zepter

Patelnie Zepter do smażenia bez tłuszczu lub z jego niewielką ilością zbudowane są z Metalu 316 L, którego charakteryzuje jednolita struktura, trwałość, odporność na korozję, przyjazność środowisku oraz niewywoływanie reakcji alergicznych. Technologia Zepter URA to nowoczesna metoda, zapobiegająca przywieraniu potraw, nie wymagająca dodatkowej powłoki. Ścianki patelni zawsze pozostają chłodniejsze niż dno, co pozwala na kondensację pary wodnej wzbogaconej o wartości odżywcze, pochodzące z gotowanych produktów. W ten sposób powstaje zamknięty obieg pary wodnej, żywność zachowuje swoje wartości odżywcze i nie traci koloru ani zapachu.

Korzyści wynikające z użytkowania Patelni Ura Zepter

  • Patelnia beztłuszczowa jest wykonana z najwyższej jakości materiału, który chroni ją przed zniszczeniami i korozją, co gwarantuje bezterminowy okres przydatności oraz pozwala zaoszczędzić pieniądze na częstych kupnach nowych naczyń.
  • Nowoczesna patelnia do smażenia bez tłuszczu wyposażona jest w autorski system Ura, który nie pozwala potrawom przywierać do naczynia.
  • Wypukłości i faliste tłoczenia nadają elegancki i stylowy wygląd.
  • Patelnie beztłuszczowe nadają się do użytkowania na każdym polu grzewczym- kuchenka gazowa, elektryczna czy nawet indukcyjna.
  • Beztłuszczowe patelnie są bardzo łatwe w czyszczeniu, co oszczędza czas, wodę i środki czystości.
Źródło: www.pixabay.com

 

Utrzymanie czystości patelni przy smażeniu beztłuszczowym

Jak już wcześniej było wspomniane, smażenie bez tłuszczu lub z jego niewielką ilością to jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania się, ale i najlepsza opcja dla ludzi nielubiących sprzątać. Należy unikać szorowania powierzchni patelni ostrymi myjkami i druciakami, a podczas procesu gotowania należy używać drewnianych lub silikonowych łyżek lub szpatułek, by nie powodować zniszczeń.

Więcej informacji o patelniach do smażenia bez tłuszczu i obowiązujących promocjach znajduje się na oficjalnej stronie sklepu.

admin