Daszki szklane – kiedy zamontować, kiedy lepiej nie?

Sporą popularnością w kwestii osłony drzwi wejściowych przed warunkami atmosferycznymi cieszą się daszki szklane. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Przede wszystkim nadaje budynkowi nowoczesnego, ciekawego wyglądu, jest w stanie wytrzymać spore obciążenia i po prostu pasuje do wielu konstrukcji bardziej, niż daszek wykonany z jakiegokolwiek innego materiału. W dodatku jest bardzo proste w utrzymaniu – nie wymaga konserwacji, wystarczy czyszczenie. Są jednak pewne przeciwwskazania – kiedy szklany daszek nie sprawdzi się dobrze?

Dużo gołębi

To prozaiczna przyczyna – jeśli w okolicy gołębie mają wiele gniazd, daszki szklane będą stale wymagały czyszczenia, ponieważ ptasie odchody będą widoczne nawet z dołu. Tworzy to wrażenie niechlujności i zaniedbania, dlatego lepiej nie narażać się na konieczność szorowania daszku co drugi dzień.

Stare budownictwo

Nie jest powiedziane, że szklane daszki nie pasują do absolutnie żadnej starej budowli. Jednak czy budynek jest utrzymany w ciężkiej, solidnej estetycznie konwencji, trudno będzie połączyć z nim szkło i uzyskać dobry, spójny efekt. Warto porządnie przemyśleć kwestię zastosowania kontrastu w takiej sytuacji.

admin

Leave a comment