Balustrada do drewnianych i kamiennych schodów – jak dobrać?

Przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami w domu wymaga wybrania odpowiednich schodów, jednak na tym decyzje się nie kończą. Większość schodów, zwłaszcza gdy w domu są zwierzęta czy małe dzieci, potrzebuje także balustrady. To element zarówno estetyczny, jak i konstrukcyjny, warto więc przyłożyć się do wybrania odpowiedniej.

Co pasuje do schodów drewnianych?

Schody wykonane z naturalnych materiałów, takie jak schody kamienne czy drewniane, są cudownie uniwersalne. Sprawdzają się zarówno w bardzo nowoczesnych wnętrzach, jak i w tradycyjnych, nie kłócą się z metalem, betonem, tworzywami sztucznymi. Intuicyjnym wyborem będą oczywiście poręcze wykonane z drewna. Warto jednak rozważyć i inne połączenia, dzięki którym zastosowany materiał zostanie ciekawie przełamany. Metalowe balustrady, lub drewniane ze stalowym wykończeniem, stworzą ciekawy efekt wizualny.

Schody kamienne – co wybrać?

Kamienne poręcze są niezwykle ciężkie, a w niewielkim pomieszczeniu mogą stworzyć przytłaczające, nieco kościelne wrażenie. Świetnie za to wyglądają przy schodach zewnętrznych. Na zdjęciu powyżej kamienne schody z kamienną poręczą. Z kolei do tych zamontowanych wewnątrz domu lepiej dobrać ładne, ozdobnie wykute balustrady stalowe albo rzeźbione w efektownym drewnie.

admin

Leave a comment